Winterlinde Bergkräutertee / Wilde Winterlinde, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Winterlinde Bergkräutertee / Wilde Winterlinde, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Winterlinde Bergkräutertee / Wilde Winterlinde, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Winterlinde Bergkräutertee / Wilde Winterlinde, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Bimor Lule Bliri të egër
Çaj Bimor Lule Bliri të egër
Çaj Bimor Lule Bliri të egër
Çaj Bimor Lule Bliri të egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Winterlinde Bergkräutertee / Wilde Winterlinde, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Winterlinde Bergkräutertee / Wilde Winterlinde, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Winterlinde Bergkräutertee / Wilde Winterlinde, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Winterlinde Bergkräutertee / Wilde Winterlinde, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Bliri të egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Bliri të egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Bliri të egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Bliri të egër

Çaj Bimor Lule Bliri të egër

Shitësi
GENUINE Albanian FeinFoods
Çmimi normal
SFr. 7.60
Çmim special
SFr. 7.60
Çmimi normal
SFr. 12.95
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj Bimor Lule Bliri të egër                                                                Tilia Cordata Flores

Artikel Nr.: 751
 
Origjina: Kosovë
 
Disponibiliteti: Në Magazinë
 
Përbërësit: 100% lule bliri të egra, të cilësisë më të lartë dhe të seleksionuar. Të zgjedhura me dorë, me mjeshtëri dhe kujdes, në Alpet Shqiptare (Bjeshkët e Berishës, Malet e Sharrit, Bjeshkët e Rugovës, Bjeshkët e Nemuna, Jezercë, Budakovë, Mushtisht), të thara butësisht dhe në fund të paketuara me shumë dashuri dhe pasjon ekskluzivisht për Ty nga kompania Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë.
 
Transporti CH: pa pagesë për porosi me shumë mbi CHF 50.00       Pa sasi minimale porosie.
 
Vantazhet e çajrave bimor të egër:

 

 • Sortiment ekskluziv  çajrash
 • Të një cilësie shumë e lartë dhe e seleksionuar
 • Të përpunuar me dorë
 • Nga mbledhja e freskët 2021 e koleksionit të bimëve të egra
 • Produkt 100% natyral
 • Pa asnjë aditiv, konservues apo aromë!

Mirë se vjen në botën e çajit të GENUINE!

Kënaqe veten me një pushim të vogël duke shijuar kët çaj të shijshëm bimor me lule bliri të egra!

Fakte interesante: 

Krahas vlerave simbolike, lule bliri ka shumë për të ofruar për shëndetin tonë dhe për shijuesit më të rrafinuar. Lulet e blirit, të cilat hapen në qershor dhe përhapin aromën e tyre magjepsëse rreth tyre, mund të përdoren për të bërë shirupe dhe pije të ndryshme ose për të aromatizuar pjatat me vezë, omëletat, ëmbëlsirat, salcat dhe supat me perime. Më i njohuri prej tyre është mjalti i luleve të blirit për shkak të aromës dhe shijes së tij të shkëlqyer. Sigurisht, lulet e blirit janë gjithashtu të përshtatshme edhe për një infuzion të nxehtë ose limonatë freskuese të ftohtë në verë. Bliri nuk është vetëm jashtëzakonisht i shijshëm, por edhe shumë i shëndetshëm. Lulet e pemës së blirit mund të kullohen ose thjesht të notojnë në filxhan dhe të pihen bashkë me infuzionin. Lulet e blirit përmbajnë flavonoide, mucilage, vaj esencial dhe tanine.

Pregatitja:

Çaji i luleve të blirit shijohet si i nxehtë ashtu edhe i ftohtë. 2-3 lugë çaji lule bliri të thara mbuloi me ujë të valuar për gati 10 minuta. Infuzionin mos e le per kohë më të gjatë se 10 min, pasi ndryshe disa përbërës të tij humbasin shpejt efektin e dhëshiruar. Lulet e blirit të thara mund të përzihen gjithashtu edhe me fruta të thara të egra. Kështu mund të përgatisësh një çaj bimor të egër shumë të veçantë, p.sh. së bashku me Molle e egerAroniaDardhe e egerBoroniceFrut Murrizi, Dellinje e zeze e egerFrut ShtoguFrut trendafili te eger, mjedra, manaferra, dredhëza, mjedra. Përveç kësaj, po ti shtosh cajit edhe ndonjë fetë limoni/portokalli/limete organike, do të realizosh një pije të parezishtueshme.

Shija:

Çaji i njohur bimor i bërë nga lulet e blirit nxjerr një aromë të ëmbël në dhomë, ka erë si lulet në kohën e korrjes dhe ka shije të butë me një aciditet të këndshëm, pothuajse të papërceptueshëm. Shijojeni këtë çaj të shijshëm në qetësi dhe pijeni dalëngadalë!

Ndjeje fuqinë e natyrës së Kosovës!