Walderdbeerblätter Bergkräutertee / Wilde Walderdbeerblätter, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Walderdbeerblätter Bergkräutertee / Wilde Walderdbeerblätter, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Walderdbeerblätter Bergkräutertee / Wilde Walderdbeerblätter, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Walderdbeerblätter Bergkräutertee / Wilde Walderdbeerblätter, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Bimor Gjethe Dredhëze të egra 60g
Çaj Bimor Gjethe Dredhëze të egra 60g
Çaj Bimor Gjethe Dredhëze të egra 60g
Çaj Bimor Gjethe Dredhëze të egra 60g
Çaj Bimor Gjethe Dredhëze të egra 60g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Walderdbeerblätter Bergkräutertee / Wilde Walderdbeerblätter, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Walderdbeerblätter Bergkräutertee / Wilde Walderdbeerblätter, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Walderdbeerblätter Bergkräutertee / Wilde Walderdbeerblätter, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Walderdbeerblätter Bergkräutertee / Wilde Walderdbeerblätter, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Gjethe Dredhëze të egra 60g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Gjethe Dredhëze të egra 60g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Gjethe Dredhëze të egra 60g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Gjethe Dredhëze të egra 60g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Gjethe Dredhëze të egra 60g

Çaj Bimor Gjethe Dredhëze të egra 60g

Shitësi
GENUINE Albanian FineFoods
Çmimi normal
SFr. 7.50
Çmim special
SFr. 7.50
Çmimi normal
SFr. 12.95
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj Bimor Gjethe Dredhëze të egra
Fragaria Vesca Folia                                                               

Artikel. Nr.: 601

Origjina: Kosovë

Disponibiliteti: Në Magazinë

Përbërësit: 100% gjethe dredhëzash të egra natyrale të cilësisë më të lartë dhe të përzgjedhur. Të mbledhura me dorë në Alpet Shqiptare (Bjeshkët e Berishës, Bjeshkët e Sharrit, Bjeshkët e Rugovës, Bjeshkët e Nemuna, Jezercë, Budakovë, Mushtisht), të zgjedhura me mjeshtëri dhe kujdes, të thara butësisht dhe në fund të paketuara me shumë dashuri dhe pasion ekskluzivisht për Ty nga fermeri Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë. 

Transporti CH: pa pagesë për porosi me shumë mbi CHF 50.00       Pa sasi minimale porosie.

Vantazhet e çajrave bimor të egër:

 • Sortiment ekskluziv çajrash
 • Të një cilësie shumë e lartë dhe e selekcionuar
 • Te përpunuar me dorë
 • Nga mbledhja e freskët 2021 e koleksionit të bimëve të egra
 • Produkt 100% natyral
 • Pa asnjë aditiv, konservues apo aromë!

Mirë se vjen në botën e çajit të GENUINE!

Kënaqe veten me një pushim të vogël duke shijuar kët çaj të shijshëm bimor me gjethe dredhëzash të egra!

Fakte interesante:

A ka ndonjë njeri, që gjatë ngjtjes në mal kur papritmas dallon midis shkrepave dredhëzat e vogla të egra të kuqe flak nuk ndalon? Kush reziston pa mbledhur disa prej këtyre frutave të ëmbla të parfumuara? Asnjë! Kjo është një gjë e mirë, pasi dredhëzat janë të parezistueshme për këdo. Ato përmbajnë shumë vitaminë C! Mua ky frut i egër i mrekullueshëm pylli më pëlqen pa masë. Por ajo që shumë nuk e dinë - ne këtu kemi të bëjme me një bimë të mrekullueshme mjekësore, jo vetëm me fruta shumë të shijshme. Çaji i gjetheve të dredhëzave të egra ka një efekt të ngjashëm me çajin bimor të egër të Gjethe & Lule Murrizi. Gjethet e dredhëzave të egra janë të pasura me tanine, vajra esencialë dhe flavonoide. Frutat përmbajnë acide frutash dhe vajra esencialë me metilsalicilate dhe borneol. 

Kuzhina:

Dredhëzat e egra janë një nga speciet më aromatike në familjen Fragaria dhe për këtë arsye ky frut është gjithashtu shumë i njohur në gastronomitë më cilësore. Por së bashku me motrat e saj të vogla, luleshtrydhen dhe mjedrën mund të bëhen shumë krijime spektacolare në kuzhinë, sesa të konsumohen thjesht si fruta të freskëta! Po aq lehtë mund të bëhen edhe gatime të tjera të shijshme, ëmbëlsira, akullore etj. Dredhëza është vërtetë një produkt i mrekullueshëm i natyrës. Gjethet e dredhëzave të egra të mbledhura në pranverë janë ideale për një çaj bimor të shijshëm, rigjallërues. 

Përgatitja:

Çaji me gjethet e dredhëzës së egër mund të shijohet i ftohtë dhe i nxehtë. Mbulo 1-2 lugë çaji gjethe dredhëzash të egra të thata me ujë të valuar dhe lëre të depozitojë për rreth 10 minuta. Kohëzgjatja e përdorimit të këtij çaji shumë të shijshëm dhe aromatik nuk është e kufizuar. Duke i shtuar ca fruta të thata të egra të pyllit si Molle e egerAroniaDardhe e egerBoroniceFrut MurriziDellinje e zeze e egerFrut ShtoguFrut trendafili te eger do të shijosh një infuzion fantastik. Gjithashtu këtij çaji mund ti shtosh edhe cajra të tjerë bimor si MeliseMenteSherebeleTymjanRozmarinHiskell. Në varësi të shijes tënde, mund ta ëmbëlsosh atë me pak mjaltë pylli ose sheqer. Përveç kësaj, aromatizimi edhe me ndonjë fetë limoni/portokalli/limete organike e bën kët çaj bimor të egër me gjethe dredhëze të egra thjesht një pije të parezistueshme.

Shije:

Gjethet e dredhëzës të egra kanë shumë shije aromatike të këndëshme. Për konsumatorët e këtij infuzioni, ky çaj ka shije të ngjashme me cajin e zi. 

Ndjeje fuqinë e natyrës së Kosovës!