Schlüsselblumen Bergkräutertee / Wilde Schlüsselblumen, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Schlüsselblumen Bergkräutertee / Wilde Schlüsselblumen, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Schlüsselblumen Bergkräutertee / Wilde Schlüsselblumen, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Schlüsselblumen Bergkräutertee / Wilde Schlüsselblumen, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Bimor Lule Aguliqe e egër
Çaj Bimor Lule Aguliqe e egër
Çaj Bimor Lule Aguliqe e egër
Çaj Bimor Lule Aguliqe e egër
Çaj Bimor Lule Aguliqe e egër
Çaj Bimor Lule Aguliqe e egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Schlüsselblumen Bergkräutertee / Wilde Schlüsselblumen, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Schlüsselblumen Bergkräutertee / Wilde Schlüsselblumen, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Schlüsselblumen Bergkräutertee / Wilde Schlüsselblumen, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Schlüsselblumen Bergkräutertee / Wilde Schlüsselblumen, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Aguliqe e egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Aguliqe e egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Aguliqe e egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Aguliqe e egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Aguliqe e egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Aguliqe e egër

Çaj Bimor Lule Aguliqe e egër

Shitësi
GENUINE Albanian Foods
Çmimi normal
SFr. 7.50
Çmim special
SFr. 7.50
Çmimi normal
SFr. 12.95
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj bimor Lule Aguliqe të egra
Primula Veris Flores

Artikel Nr.: 551

Origjina: Kosovë

Disponibiliteti: Në Magazinë

Përbërësit: 100% gjethe lule aguliqe të egra, të cilësisë më të lartë dhe të seleksionuar. Të zgjedhura me dorë, me mjeshtëri dhe kujdes, në Alpet Shqiptare (Bjeshkët e Berishës, Malet e Sharrit, Bjeshkët e Rugovës, Bjeshkët e Nemuna, Jezercë, Budakovë, Mushtisht), të thara butësisht dhe në fund të paketuara me shumë dashuri dhe pasjon ekskluzivisht për Ty nga kompania Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë.

Transporti CH: pa pagesë për porosi me shumë mbi CHF 50.00       Pa sasi minimale porosie.

Vantazhet e çajrave bimor të egër:

 • Sortiment ekskluziv  çajrash
 • Të një cilësie shumë e lartë dhe e seleksionuar
 • Të përpunuar me dorë
 • Nga mbledhja e freskët 2021 e koleksionit të bimëve të egra
 • Produkt 100% natyral
 • Pa asnjë aditiv, konservues apo aromë!

Mirë se vjen në botën e çajit të GENUINE!

Kënaqe veten me një pushim të vogël duke shijuar kët çaj të shijshëm bimor me lule aguliqe të egra!

Fakte interesante:

Lulet e aguliqes në italisht quhen "Primavera" (lulja e pranverës) dhe përdoren kryesisht sot si bimë mjekësore. Në të kaluarën, gjethet e reja të bimës konsideroheshin si ushqim i pasur me vitamina. Keto Lule na ndihmojnë të përthithim më mirë magnezin dhe në këtë mënyrë mund të parandalojmë një mungesë të tij. Një kombinim ideal me bimë të tjera të egra të pasura me magnez si Hithri arrin nje efekt akoma më ideal. Lulet e aguliqes përmbajnë flavonoide, karotenoidë, tanine dhe pak saponina, si dhe gjurmë vaji esencial.

Gatime: 

Lulet e freskëta të aguliqeve janë përgjithësisht të ngrënshme dhe kanë një aromë të ëmbël. Ato mund të përdoren për sallata frutash ose për të dekoruar pjata të tjera të ëmbla. Natyrisht lulet e aguliqes janë idele edhe për një infuzion të shkëlqyer dhe shumë të shijshëm.

Përgatitja: 

Hidh ujë të valuar mbi 1-2 lugë çaji me lule të thata aguliqesh egra dhe leji të depozitojnë për 5-10 minuta. Më pas kulloje çajin në një kullojse çaji dhe në varësi të shijes tënde ëmbëlsoje me mjaltë pylli ose sheqer. Kjo bimë mund të përzihet edhe me bimë të tjera, p.sh Lavande ose Lule Bliri. Për më shumë aromë mund ti shtosh disa gjethe melise, mente ose borzilok të freskët. Nëse preferon një notë të thartë, mund ti shtosh edhe disa feta limoni/portokalli/limete organike çajit. 

Shija:

Lulet aguliqe të freskëta kanë një shije të ëmbël si mjaltë, kështu që fëmijët shpesh i pëlqejnë ti shijojnë ashtu të freskëta. Por edhe një infuzion i ngrohtë ose i ftohtë i bërë nga lulet e thara të aguliqes ka shije të këndshme të ëmbël.

Ndjeje fuqinë e natyrës së Kosovës!