Holunderblüten Bergkräutertee / Wilde Holunderblüten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Holunderblüten Bergkräutertee / Wilde Holunderblüten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Holunderblüten Bergkräutertee / Wilde Holunderblüten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Holunderblüten Bergkräutertee / Wilde Holunderblüten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Bimor Lule Shtogu të egër
Çaj Bimor Lule Shtogu të egër
Çaj Bimor Lule Shtogu të egër
Çaj Bimor Lule Shtogu të egër
Çaj Bimor Lule Shtogu të egër
Çaj Bimor Lule Shtogu të egër
Çaj Bimor Lule Shtogu të egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Holunderblüten Bergkräutertee / Wilde Holunderblüten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Holunderblüten Bergkräutertee / Wilde Holunderblüten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Holunderblüten Bergkräutertee / Wilde Holunderblüten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Holunderblüten Bergkräutertee / Wilde Holunderblüten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Shtogu të egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Shtogu të egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Shtogu të egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Shtogu të egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Shtogu të egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Shtogu të egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Shtogu të egër

Çaj Bimor Lule Shtogu të egër

Shitësi
GENUINE Albanian FineFoods
Çmimi normal
SFr. 7.50
Çmim special
SFr. 7.50
Çmimi normal
SFr. 12.95
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj Bimor Lule Shtogu të egër
Sambucus Nigra Flores

Artikel Nr.: 451

Origjina: Kosovë

Disponibiliteti: Në Magazinë

Përbërësit: 100% lule shtogu të egra, të cilësisë më të lartë dhe të seleksionuar. Të zgjedhura me dorë, me mjeshtëri dhe kujdes, në Alpet Shqiptare (Bjeshkët e Berishës, Malet e Sharrit, Bjeshkët e Rugovës, Bjeshkët e Nemuna, Jezercë, Budakovë, Mushtisht), të thara butësisht dhe në fund të paketuara me shumë dashuri dhe pasjon ekskluzivisht për Ty nga kompania Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë.

Transporti CH: pa pagesë për porosi me shumë mbi CHF 50.00       Pa sasi minimale porosie.

Vantazhet e çajrave bimor të egër:

 • Sortiment ekskluziv  çajrash
 • Të një cilësie shumë e lartë dhe e seleksionuar
 • Të përpunuar me dorë
 • Nga mbledhja e freskët 2021 e koleksionit të bimëve të egra
 • Produkt 100% natyral
 • Pa asnjë aditiv, konservues apo aromë!

Mirë se vjen në botën e çajit të GENUINE!

Kënaqe veten me një pushim të vogël duke shijuar kët çaj të shijshëm bimor me lule shtogu të egra!

Fakte interesante:

Lulet e shtogut përmbajnë vaj esencial, nivele të larta të acideve yndyrore të lira, flavonoide dhe tanine. Frutat përmbajnë gjithashtu vajra esencialë, flavonoide, anthocyanine, iridoids, sheqer, acide frutash dhe vitamina B2 dhe C. Pema e bukur e shtogut është e njohur për efektet pozitive të frutave dhe luleve të saj që nga kohërat më të lashta. Shija e luleve dhe e frutave të shtogut, me erë lulesh dhe nektari, rafinojnë çdo pjatë. Ato përdoren shpesh në shurupe, lëngje, shirupe, marmelata frutash, vajra bimorë, pije alkoolike, verëra, embëlsira dhe shumë gatime të tjera. Lulet e vogla të freskëta mund të hahen të freskëta në sallata. Lulet e shtogut janë gjithashtu ideale edhe për të përgatitur një çaj të shijshëm bimor ose një limonatë freskuese.

Pregatitja:

Çaji i luleve të shtogut shijohet si i nxehtë ashtu edhe i ftohtë. 2-3 lugë lule shtogu të egra të thara mbuloi me ujë të valuar për gati 10 minuta. Pastaj kulloje çajin dhe ëmbëlsoje me mjaltë ose sheqer. Lulet e shtogut të egër të thara mund të përzihen gjithashtu edhe me bimë të tjera si me MeliseMenteSherebeleTymjanRozmarinHiskell. Por gjithashtu edhe me fruta të thara të egra si Molle e egerAronia, Dardhe e egerBoroniceFrut MurriziDellinje e zeze e egerFrut ShtoguFrut trendafili te egermanaferra, dredhëza. Bimët duhet të ndahen në një raport 2:1 ose 1:1 dhe në ditë duhet të pihen jo më shumë se dy deri në tre filxhanë çaj. Përveç kësaj po ti shtosh çajit edhe ndonjë fetë limoni/portokalli/limete organike, do të realizosh një pije vërtetë të parezishtueshme.

Shija:

Çaji me lule shtogu të egra është shoqërues ideal në stinën e ftohtë te dimrit. Por edhe në verë është një çaj bimor shumë i shijshëm falë shijes së ëmbël të luleve të shtogut. Çaji bimor i luleve të shtogut të egër i ndritshëm me ngjyrë limoni ka erë shumë të këndshme dhe përmban një notë parfumi intense. Për shkak të shijes së tij të ëmbël, ai të kujton lehtësinë e pranverës. 

Ndjeje fuqinë e natyrës së Kosovës!