Holunder Früchtetee / wilde Holunderbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Holunder Früchtetee / wilde Holunderbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Holunder Früchtetee / wilde Holunderbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Holunder Früchtetee / wilde Holunderbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Frut Shtogu / Frut Shtogu i egër 90g
Çaj Frut Shtogu / Frut Shtogu i egër 90g
Çaj Frut Shtogu / Frut Shtogu i egër 90g
Çaj Frut Shtogu / Frut Shtogu i egër 90g
Çaj Frut Shtogu / Frut Shtogu i egër 90g
Çaj Frut Shtogu / Frut Shtogu i egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Holunder Früchtetee / wilde Holunderbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Holunder Früchtetee / wilde Holunderbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Holunder Früchtetee / wilde Holunderbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Holunder Früchtetee / wilde Holunderbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frut Shtogu / Frut Shtogu i egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frut Shtogu / Frut Shtogu i egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frut Shtogu / Frut Shtogu i egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frut Shtogu / Frut Shtogu i egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frut Shtogu / Frut Shtogu i egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frut Shtogu / Frut Shtogu i egër 90g

Çaj Frut Shtogu / Frut Shtogu i egër 90g

Shitësi
GENUINE Albanian FeinFoods
Çmimi normal
SFr. 13.95
Çmim special
SFr. 13.95
Çmimi normal
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj Frut Shtogu i egër                                                                                    Sambucus Nigra

Artikel Nr.: 2651

Origjinë: Kosovë

Disponibiliteti: Në Magazinë

Përbërësit: 100% fruta të thara shtogu të egër, i cilësisë shumë të lartë dhe të seleksionuar. I zgjedhur me dorë, me mjeshtëri dhe kujdes, në Alpet e Kosovës (Bjeshkët e Berishës, Bjeshkët e Sharrit, Bjeshkët e Rugovës, Bjeshkët e Nemuna, Jezercë, Budakovë, Mushtisht), i tharë butësisht dhe në fund i paketuar me shumë dashuri dhe pasion ekkluzivisht për Ty nga kompania Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë.

TRANSPORT FALAS PЁR POROSI MBI SHUMЁN CHF 50.00                  PA SASI MINIMALE POROSIE

Vantazhet e çajrave bimor të egër:

 • Sortiment ekskluziv çajrash
 • Të një cilësie shumë të lartë dhe të seleksionuar
 • Të përpunuar me dorë
 • Nga mbledhja e freskët 2021 e koleksionit të frutave të egra
 • Produkt 100% natyral
 • Pa asnjë aditiv, konservues apo aromë!

Mirë se vjen në botën e çajit të GENUINE!

Gëzoje veten me një pushim të vogël duke shijuar kët çaj të shijshëm frutash me fruta shtogu të egra!

Përgatitja:                                                                                                          Për një filxhan çaj janë të mjaftueshme 1-2 lugë çaji me fruta shtogu të thara. Hidh mbi ato ujë të valuar dhe leje çajin të mbuluar për rreth 10 minuta. Sa më gjatë ta lësh çajin të depozitoj aq më shumë intensifikohet shija dhe natyrisht ngjyra e tij e ndezur. Kulloje më pas çajin dhe pije atë të pa ëmbëlsuar, të ngrohtë ose të ftohtë. Por kët çaj mund ta pish edhe sëbashku me frutat e shtogut. Unë i haj gjithmonë ato, pasi frutat e shtogut janë edhe pas infuzionit akoma të shijshme. Në varësi të shijes tënde, infuzionin mund ta ëmbëlsosh edhe me pak mjaltë pylli ose sheqer. Disa gjethe të freskëta melisë, mentë, rozmarinë ose borzilok i japin këtij infuzionit një aromë akoma më të rrafinuar. Nëse të shijon edhe një notë pak e thartë në të, mund ti shtosh edhe ndonjë fetë limoni/portokalli/limete organike. Nëse të pëlqen ta përziesh me bime të tjera të thara si p.sh Melise, Sherebele, MenteRozmarin, Tymjan, Hither do të realizosh thjesht një pije të parezistueshme.

Shija:                                                                                                                  Çaji i frutit të shtogut të egër ka një shije fine fruti të ëmbël dhe të thartë njëkohësisht, e cila mund të ndryshojë në varësi të kohës së depozitimit të infuzionit por edhe të kohës së vjeljes së frutit. Sa më të pjekura të jenë frutat e shtogut, aq më e ëmbël është edhe shija e infuzionit.

Ndjeje forcën e natyrës së Kosovës!