Heidelbeeren Früchtetee / Wilde Heidelbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Heidelbeeren Früchtetee / Wilde Heidelbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Heidelbeeren Früchtetee / Wilde Heidelbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Heidelbeeren Früchtetee / Wilde Heidelbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Frutash Boronicë e egër 90g
Çaj Frutash Boronicë e egër 90g
Çaj Frutash Boronicë e egër 90g
Çaj Frutash Boronicë e egër 90g
Çaj Frutash Boronicë e egër 90g
Çaj Frutash Boronicë e egër 90g
Çaj Frutash Boronicë e egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Heidelbeeren Früchtetee / Wilde Heidelbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Heidelbeeren Früchtetee / Wilde Heidelbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Heidelbeeren Früchtetee / Wilde Heidelbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Heidelbeeren Früchtetee / Wilde Heidelbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash Boronicë e egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash Boronicë e egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash Boronicë e egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash Boronicë e egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash Boronicë e egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash Boronicë e egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash Boronicë e egër 90g

Çaj Frutash Boronicë e egër 90g

Shitësi
GENUINE Albanian FineFoods
Çmimi normal
SFr. 8.60
Çmim special
SFr. 8.60
Çmimi normal
SFr. 12.95
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj frutash Boronicë e egër                                                          Vaccinium Myrtillus

Artikel Nr.: 2501
 
Origjina: Kosovë
 
Përbërësit: 100% boronica të egra, të cilësisë më të lartë dhe të selektionuar. Të zgjedhura me dorë, me mjeshtëri dhe kujdes, në  Alpet Shqiptare (Bjeshkët e Berishës, Bjeshkët e Sharrit, Bjeshkët e Rugovës, Bjeshkët e Nemuna, Jezercë, Budakovë, Mushtisht), të thara butësisht dhe më pas me shumë dashuri dhe pasion të paketuara ekskluzivisht për ju nga kompania Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë.
 
TRANSPORT FALAS PЁR POROSI ME SHUMЁ MBI CHF 50.00
PA SASI MINIMALE POROSIE
 
Vantazhet e çajrave bimor të egër:
 
 • Sortiment ekskluziv çajrash
 • Të një cilësie shumë të lartë dhe të seleksionuar
 • Të përpunuar me dorë
 • Nga mbledhja e freskët 2021 e koleksionit të frutave të egra
 • Produkt 100% natyral
 • Pa asnjë aditiv, konservues apo aromë!

Mirë se vjen në botën e çajit të GENUINE!

Përkëdhele veten me një pushim të vogël duke shijuar kët çaj të shijshëm frutash me boronica të egra!

Pregatitja:

1-2 lugë çaji me boronica të egra të thata janë të mjaftueshme për një filxhan infuzion të shijshëm. Hidh mbi ato ujë të valuar dhe lëre çajin të depozitoj për rreth 10 minuta. Sa me gjatë boronicat e egra të qëndrojnë në ujin e përvëluar aq më shumë do e intensifikojnë ato shijen si dhe ngjyrën e çajit. Kalo gjithçka më pas në një kullojëse dhe pije infuzionin e shijshëm të pa ëmbëlsuar, të ngrohtë ose të ftohtë. Unë e pij kët çaj të mrekullueshëm gjithmonë bashkë me frutat e boronicës, pasi boronicat janë edhe pas infuzionit shumë të shijshme akoma ose mund tja shtoni ato një jogurti natyral apo përbërjes për Muffins me boronica. Sipas shijes tënde, infuzionin mund ta ëmbëlsosh akoma më tej edhe me pak mjaltë pylli ose sheqer, pasi vet ky çaj është goxha i ëmbël edhe i pa ëmbëlsuar. Disa gjethe të freskëta melise, mente, borziloku apo rozmarine e bëjnë kët infuzion delikat pa fund. Nëse dëshiron një notë shtesë të thartë në çajin tënd, mund ti shtosh atij ndonjë fetë limoni/portokalli/limete organike. Nëse e përzin infuzionin e boronicave të egra me fruta të tjera të thata të pyllit si Dardhe te egerMolle e eger, mjedër, thanë, luleshtrydhe, dredhëz ose edhe me bime të tjera të thara si MeliseMente, Sherebele, Rozmarin, Tymjan, Hither do realizosh një çaj vërtetë të parezistueshëm!
 
Shija:
Infuzioni i boronicave të egra ka një shije frutash fantastike me një note lehtësisht te tharët, por sipas kohës së vjeljes, nëse frutat janë shumë te pjekura atëherë edhe boronicat do të jenë më të ëmbla, kështu që edhe çaji do të jet natyrisht më i ëmbël dhe aromatik.
 
Ndjeje fuqinë e natyrës së Kosovës!