Hagebutten Früchtetee / Wilde Hagebutten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Hagebutten Früchtetee / Wilde Hagebutten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Hagebutten Früchtetee / Wilde Hagebutten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Hagebutten Früchtetee / Wilde Hagebutten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Frutash Trëndafil i egër 90g
Çaj Frutash Trëndafil i egër 90g
Çaj Frutash Trëndafil i egër 90g
Çaj Frutash Trëndafil i egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Hagebutten Früchtetee / Wilde Hagebutten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Hagebutten Früchtetee / Wilde Hagebutten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Hagebutten Früchtetee / Wilde Hagebutten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Hagebutten Früchtetee / Wilde Hagebutten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash Trëndafil i egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash Trëndafil i egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash Trëndafil i egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash Trëndafil i egër 90g

Çaj Frutash Trëndafil i egër 90g

Shitësi
GENUINE Albanian FineFoods
Çmimi normal
SFr. 8.50
Çmim special
SFr. 8.50
Çmimi normal
SFr. 12.95
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj Frutash Frut Trëndafili të egër                                                    Rosa Canina 

Artikel Nr.: 2401
 
Origjina: Kosovë
 
Përbërësit: 100% fruta trëndafili të egër, të cilësisë më të lartë dhe të selektionuar. Të zgjedhura me dorë, me mjeshtëri dhe kujdes, në  Alpet Shqiptare (Bjeshkët e Berishës, Bjeshkët e Sharrit, Bjeshkët e Rugovës, Bjeshkët e Nemuna, Jezercë, Budakovë, Mushtisht), të thara butësisht dhe më pas me shumë dashuri dhe pasion të paketuara ekskluzivisht për ju nga kompania Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë.
 
TRANSPORT FALAS PЁR POROSI ME SHUMЁ MBI CHF 50.00
PA SASI MINIMALE POROSIE
 
Vantazhet e çajrave bimor të egër:
 
 • Sortiment ekskluziv çajrash
 • Të një cilësie shumë të lartë dhe të seleksionuar
 • Të përpunuar me dorë
 • Nga mbledhja e freskët 2021 e koleksionit të frutave të egra
 • Produkt 100% natyral
 • Pa asnjë aditiv, konservues apo aromë!

Mirë se vjen në botën e çajit të GENUINE!

Përkëdhele veten me një pushim të vogël duke shijuar kët çaj të shijshëm frutash me fruta trëndafili të egër!

Përgatitja:

Për një filxhan nga ky çaj i shijshëm janë të mjaftueshme 1-2 lugë çaji me fruta trëndafilash të egra të thara. Hidh mbi ato ujë të valuar dhe leje çajin të mbuluar për rreth 10 minuta. Sa më gjatë ta lësh çajin të depozitoj aq më shumë intensifikohet shija dhe natyrisht ngjyra e tij e kuqe e zjarrtë. Kulloje më pas çajin dhe pije kët infuzion shumë të shijshëm të pa ëmbëlsuar, të ngrohtë ose të ftohtë. Kët çaj mund ta pish edhe sëbashku me frutat e trëndafilave të egër. Unë i haj gjithmonë ato, pasi frutat e trëndafilit të egër janë edhe pas infuzionit akoma të shijshme. Në varësi të shijes tënde, infuzionin mund ta ëmbëlsosh edhe me pak mjaltë pylli ose sheqer. Disa gjethe të freskëta melisë, mentë, rozmarinë ose borzilok i japin këtij infuzionit një aromë akoma më të rrafinuar. Nëse dëshiron ti shtosh edhe një notë pak të thartë çajit, mund ti hedhësh edhe ndonjë fetë limoni/portokalli/limete organike. Nëse e përzien kët çaj edhe  me bimë të tjera të thara si p.sh Melise, Mente, Sherebele, Rozmarin, Tymjan, Hither apo me fruta të tjera të thara të pyllit si AroniaBoroniceDardhe te egerMolle e eger, Frut Murrizi, Dellinje  e zeze, Frut Shtogudo realizosh një pije thjesht të parezistueshme. 

Shija:

Infuzioni i frutave të trëndafilit të egër ka një shije frutash fantastike me një notë lehtësisht të tharët por sipas kohës së vjeljes, nëse frutat janë të pjekura mirë atëherë do të jenë sigurisht edhe më të ëmbla, kështu që edhe çaji si rrjedhojë do jet më i ëmbël dhe aromatik.

Ndjeje fuqinë e natyrës së Kosovës!