Gänseblümchen-Blüten Bergkräutertee / Wilde Gänseblümchen-Blüten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Gänseblümchen-Blüten Bergkräutertee / Wilde Gänseblümchen-Blüten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Gänseblümchen-Blüten Bergkräutertee / Wilde Gänseblümchen-Blüten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Gänseblümchen-Blüten Bergkräutertee / Wilde Gänseblümchen-Blüten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Bimor Lule Shqerre të egra
Çaj Bimor Lule Shqerre të egra
Çaj Bimor Lule Shqerre të egra
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Gänseblümchen-Blüten Bergkräutertee / Wilde Gänseblümchen-Blüten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Gänseblümchen-Blüten Bergkräutertee / Wilde Gänseblümchen-Blüten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Gänseblümchen-Blüten Bergkräutertee / Wilde Gänseblümchen-Blüten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Gänseblümchen-Blüten Bergkräutertee / Wilde Gänseblümchen-Blüten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Shqerre të egra
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Shqerre të egra
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Lule Shqerre të egra

Çaj Bimor Lule Shqerre të egra

Shitësi
GENUINE Albanian FineFoods
Çmimi normal
SFr. 5.10
Çmim special
SFr. 5.10
Çmimi normal
SFr. 7.10
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj bimor Lule shqerre e egër
Bellis Perennis Flores

Artikel Nr.: 301

Origjina: Kosovë

Disponibiliteti: Në Magazinë

Përbërësit: 100% lule shqerre të egra, të cilësisë më të lartë dhe të seleksionuar. Të zgjedhura me dorë, me mjeshtëri dhe kujdes, në Alpet Shqiptare (Bjeshkët e Berishës, Malet e Sharrit, Bjeshkët e Rugovës, Bjeshkët e Nemuna, Jezercë, Budakovë, Mushtisht), të thara butësisht dhe në fund të paketuara me shumë dashuri dhe pasjon ekskluzivisht për Ty nga kompania Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë.

 Transporti falas në tërë Svicrën mbi CHF 50.00
  Pa sasi minimale porosie
 
Vantazhet e çajrave bimor të egër:
 
 • Cilësie shumë e lartë dhe e seleksionuar
 • I përpunuar me dorë
 • Nga vjejla e bimëve medicinale të egra
 • Prodhim 100% natyral i egër
 • Pa asnjë aditiv, konservues apo aromë!

Njohuri interesante:

Nuk ka, mendoj, bimë tjetër që gjëndet më shpesh në vendet më të ndryshme dhe që të gjithë e njohin siç është – margerita – lule shqerra – e njohur më shumë si - lule dele -. Lule shqerre është shumë e pasur me minerale si kalium, kalcium, magnez dhe hekur, vitamina A dhe C, si dhe përmban vajra esencialë, saponina, substanca të hidhura, mucilage, vaj yndyror, inulinë dhe tanine. 

Përgatitja

Për një filxhan çaji mjaftojnë 2-3 lugë çaji lule shqerre të egra të thara. Hidh mbi ato ujë të valuar dhe leje çajin të mbuluar për rreth 10 minuta. Kulloje më pas çajin me një filtër çaji dhe pije atë të pa ëmbëlsuar, të ngrohtë ose të ftohtë. Sipas shijes tënde, infuzionin mund ta ëmbëlsosh edhe me pak mjaltë pylli ose sheqer. Nëse dëshiron një notë shtesë të thartë në çajin tënd, mund ti shtosh atij ndonjë fetë limoni / portokalli / limete organike.

Shije:

Lule shqerret e egra kanë një shije të ëmbël dhe një aromë të ngjashme me arrën. Gjethet e saj të reja dhe të freskëta janë shumë të buta dhe aspak të hidhura. Lulet e shqerrës kanë një nuancë si ajo e luleve të kamomilit. Shija e sythave te lule shqerrës ende të mbyllura kanë një notë pak të hidhur dhe të thartë dhe është pak astringente.  

Ndjeje fuqinë e natyrës shqiptare!