Brombeerblätter Bergkräutertee / Wilde Brombeerblätter, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Brombeerblätter Bergkräutertee / Wilde Brombeerblätter, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Brombeerblätter Bergkräutertee / Wilde Brombeerblätter, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Brombeerblätter Bergkräutertee / Wilde Brombeerblätter, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Bimor Gjethe Manaferre të egër
Çaj Bimor Gjethe Manaferre të egër
Çaj Bimor Gjethe Manaferre të egër
Çaj Bimor Gjethe Manaferre të egër
Çaj Bimor Gjethe Manaferre të egër
Çaj Bimor Gjethe Manaferre të egër
Çaj Bimor Gjethe Manaferre të egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Brombeerblätter Bergkräutertee / Wilde Brombeerblätter, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Brombeerblätter Bergkräutertee / Wilde Brombeerblätter, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Brombeerblätter Bergkräutertee / Wilde Brombeerblätter, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Brombeerblätter Bergkräutertee / Wilde Brombeerblätter, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Gjethe Manaferre të egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Gjethe Manaferre të egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Gjethe Manaferre të egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Gjethe Manaferre të egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Gjethe Manaferre të egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Gjethe Manaferre të egër
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Gjethe Manaferre të egër

Çaj Bimor Gjethe Manaferre të egër

Shitësi
GENUINE Albanian FineFoods
Çmimi normal
SFr. 7.50
Çmim special
SFr. 7.50
Çmimi normal
SFr. 11.95
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj bimor Gjethe manaferre të egër
Rubus Fructicosus Folia

Artikel Nr.: 1

Origjina: Kosovë

Disponibiliteti: Në Magazinë

Përbërësit: 100% gjethe manaferre të egra, të cilësisë më të lartë dhe të seleksionuar. Të zgjedhura me dorë, me mjeshtëri dhe kujdes, në Alpet Shqiptare (Bjeshkët e Berishës, Malet e Sharrit, Bjeshkët e Rugovës, Bjeshkët e Nemuna, Jezercë, Budakovë, Mushtisht), të thara butësisht dhe në fund të paketuara me shumë dashuri dhe pasjon ekskluzivisht për Ty nga kompania Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë.

Transporti CH: pa pagesë për porosi me shumë mbi CHF 50.00       Pa sasi minimale porosie.

Vantazhet e çajrave bimor të egër:

 • Sortiment ekskluziv  çajrash
 • Të një cilësie shumë e lartë dhe e seleksionuar
 • Të përpunuar me dorë
 • Nga mbledhja e freskët 2021 e koleksionit të bimëve të egra
 • Produkt 100% natyral
 • Pa asnjë aditiv, konservues apo aromë!

Mirë se vjen në botën e çajit të GENUINE!

Kënaqe veten me një pushim të vogël duke shijuar kët çaj të shijshëm bimor me gjethe manaferre të egra!

Fakte interesante & Kuzhina:

Gjethet e manaferrës së egër të pyllit përmbajnë shumë tanina, si dhe flavonoide dhe acide frutash (acidi citrik), aromatizues dhe vajra esencialë. Frutat janë të pasura me provitaminë A dhe vitaminë E. Por edhe vitaminat e rëndësishme B përmbahen gjithashtu në sasi të konsiderueshme. Gjethet dhe frutat përmbajnë gjithashtu minerale të rëndësishme si magnez dhe hekur (përmbajtja e hekurit është më e lartë se tek frutat e tjera të pyllit). Manaferrat e pyllit përmbajnë gjithashtu elementë gjurmë të rëndësishëm si zink, mangan dhe bakër. Ky çaj bimor mali ka një efekt shumë pozitiv në shëndet. Çaji bimor i egër i bërë nga gjethet e manaferrës së pyllit është një pije e shkëlqyer, e ngrohtë ose e ftohtë. Gjethet e fermentuara të manaferrës së egër shërbejnë edhe si zëvendësues për çajin e zi.

Përgatitja: 

1-2 lugë çaji me gjethe të thata të manaferrës së egër janë të mjaftueshme për një filxhan çaji të shijshëm. Hidhni ujë të valë mbi ato dhe i leni të qëndrojnë aty për rreth 10 minuta. Kalojeni pastaj çajin në një kullojse dhe pijeni infuzionin të ngrohtë ose të ftohtë. Pija mund të konsumohet edhe ndërmjet vakteve. Në varësi të shijes suaj, mund ta ëmbëlsoni infuzionin me mjaltë pylli ose sheqer kallamishte ose të shtoni disa gjethe melise, mente ose borzilok të freskët. Nëse preferoni një notë të thartë, mund të shtoni disa feta limoni / portokalli / limete organike në çaj. Në kombinim me fruta të tjera të thata të pyllit si Molle e egerAroniaDardhe e egerBoroniceFrut MurriziDellinje e zeze e egerFrut ShtoguFrut trendafili te eger do realizosh nje pije thejesht të parezistueshme!

Shija:

Çaji bimor me gjethet e manaferrës së egër ka një shije pak të ëmbël, aromatike dhe shumë të këndshme, si dhe ka një notë të hollë e të thartë.

Ndjeje fuqinë e natyrës së Kosovës!