Wildapfel Früchtetee / Wildäpfel, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Wildapfel Früchtetee / Wildäpfel, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Wildapfel Früchtetee / Wildäpfel, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Wildapfel Früchtetee / Wildäpfel, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Frutash Mollë e Egër 90g
Çaj Frutash Mollë e Egër 90g
Çaj Frutash Mollë e Egër 90g
Çaj Frutash Mollë e Egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Wildapfel Früchtetee / Wildäpfel, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Wildapfel Früchtetee / Wildäpfel, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Wildapfel Früchtetee / Wildäpfel, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Wildapfel Früchtetee / Wildäpfel, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash Mollë e Egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash Mollë e Egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash Mollë e Egër 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash Mollë e Egër 90g

Çaj Frutash Mollë e Egër 90g

Shitësi
GENUINE Albanian FineFoods
Çmimi normal
SFr. 10.50
Çmim special
SFr. 10.50
Çmimi normal
SFr. 12.95
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj Frutash Mollë e egër                                                                      Malus Sylvestris

 
Artikel Nr.: 3051
 
Origjina: Kosovë
 
Përbërësit: 100% mollë të egra, të cilësisë më të lartë dhe të seleksionuar. Të zgjedhura me dorë, me mjeshtëri dhe kujdes, në Alpet e Kosovës (Bjeshkët e Berishës, Bjeshkët e Sharrit, Bjeshkët e Rugovës, Bjeshkët e Nemuna, Jezercë, Budakovë, Mushtisht), të thara butësisht dhe në fund të paketuara me shumë dashuri dhe pasion ekskluzivisht për Ty nga kompania Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë.
 
TRANSPORT FALAS PЁR POROSI ME SHUMЁ MBI CHF 50.00
PA SASI MINIMALE POROSIE
 
Vantazhet e çajrave bimor të egër:
 
 • Sortiment ekskluziv çajrash
 • Të një cilësie shumë të lartë dhe të seleksionuar
 • Të përpunuar me dorë
 • Nga mbledhja e freskët 2021 e koleksionit të frutave të egra
 • Produkt 100% natyral
 • Pa asnjë aditiv, konservues apo aromë!

Mirë se vjen në botën e çajit të GENUINE!

Gëzoje veten me një pushim të vogël duke shijuar kët çaj të shijshëm frutash me fruta dardhash të egra!

Përgatitja:

Për një filxhan nga ky çaj i shijshëm janë të mjaftueshme 1-2 lugë çaji mollë të egra të thara. Hidh mbi ato ujë të valuar dhe leje çajin të mbuluar për rreth 10 minuta. Sa më gjatë ta lësh atë të depozitoj aq më shumë intensifikohet shija dhe natyrisht ngjyra e tij. Kulloje më pas çajin dhe pije atë të pa ëmbëlsuar, të ngrohtë ose të ftohtë. Në varësi të shijes tënde, infuzionin mund ta ëmbëlsosh edhe me pak mjaltë pylli ose sheqer. Disa gjethe të freskëta melisë, mentë, rozmarinë ose borzilok i japin këtij infuzionit një aromë akoma më të rrafinuar. Nëse të pëlqen edhe një notë pak e thartë, mund ti shtosh atij ndonjë fetë limoni/portokalli/limete organike. Nëse e përzien kët çaj me bimë të tjera të thara si p.sh Melise, Sherebele, Mente, Rozmarine, Tymjan, Hither apo me fruta të tjera të thara të pyllit si AroniaDardhe e egerFrut Murrizi, Boronice, Dellinje e zeze e eger, Frut Shtogu, Frut Trendafil i eger, luleshtrydhe, dredhëz, Mjedër, Thanë, Kulumria do përgatisësh një pije thjesht të parezistueshme. 

Shija:

Infuzioni me mollë të egra ka një shije të thartë dhe pak të hidhur, por shumë aromatike.

Ndjeje fuqinë e natyrës së Kosovës!