Thymian Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Thymian Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Thymian Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Thymian Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Bimor natyral Tymjan 60g
Çaj Bimor natyral Tymjan 60g
Çaj Bimor natyral Tymjan 60g
Çaj Bimor natyral Tymjan 60g
Çaj Bimor natyral Tymjan 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Thymian Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Thymian Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Thymian Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Thymian Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Tymjan 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Tymjan 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Tymjan 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Tymjan 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Tymjan 60g

Çaj Bimor natyral Tymjan 60g

Shitësi
GENUINE Albanian FineFoods
Çmimi normal
SFr. 7.10
Çmim special
SFr. 7.10
Çmimi normal
SFr. 12.95
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj Bimor Natyral Tymjan
Thymus Vulgaris

Artikel Nr.: 2201

Origjina: Kosovë

Disponibiliteti: Në magazinë

Përbërësit: 100% Tymjan natyral të cilësisë më të mirë dhe të përzgjedhur. Të mbledhur me dorë, të zgjedhur me mjeshtëri dhe kujdes, të tharë butësisht dhe në fund të paketuar me shumë dashuri dhe pasion ekskluzivisht për Ty nga prodhuesi Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë.

Transporti CH: pa pagesë për porosi me shumë mbi CHF 50.00       Pa sasi minimale porosie.

Vantazhet e çajrave bimorë natyralë të GENUINE:

• Gamë ekskluzive të çajrave
• Të një cilësie shumë të lartë dhe të seleksionuar
• Të përpunuar me dorë
• Nga vjelja e freskët 2021
• Produkt 100% natyral
• Pa asnjë aditiv, konservues dhe aromë

Mirë se vjen në botën e çajit të GENUINE!

Trajtoje veten mirë me një pushim të vogel duke shijuar këtë çaj të shijshëm bimor me Tymjan

Kjo bimë e lashtë mjekësore e mrekullueshme  është e njohur në Evropë që nga shekulli i 11-të. Tymjan i zakonshëm përmban rreth dy herë më shumë vaj esencial se llojet e tjera të tymjan. Përbërës të tjerë janë taninet, triterpenet, flavonoidet dhe bifenilet. Përdoret në shumë mënyra në kuzhinë. Në veçanti, i jep shumë pjatave me mish, peshk, patate, një shije vërtet të mrekullueshme, aromatike, të pagabueshme.  Por kjo bimë e mrekullueshme aromatike është ideale edhe si pije e nxehtë apo e ftohtë dhe është një kënaqësi për çdo shijues.

Përgatitja:

Hidh ujë të valuar mbi 1-2 lugë çaji tymjan të tharë dhe lëre infuzionin të qëndrojë i mbuluar për 5-10 minuta. Kaloje më pas atë në një kullojëse çaji dhe pije atë të pa ëmbëlsuar të ngrohtë ose të ftohtë. Në varësi të shijes tënde, infuzionin mund ta ëmbëlsosh me pak mjaltë pylli ose sheqer. Për një aromë më intense mund ta aromatizosh atë me ca feta limoni/portokalli/limete bio të freskët. Çaji bimor me tymjan përdoret shpesh i përzirë me fruta të thara të egra  Molle e egerAroniaDardhe e egerFrut MurriziBoroniceDellinje e zeze e egerFrut ShtoguFrut trendafili te eger, mjedër, manaferrë, dredhëz, kulumria, kështu që rezultati nuk mund të jetë ndyshe, perveç se thjesht një çaj me shije fantastike.

Shija:

Infuzioni i tymjan ka shije jashtëzakonisht të shijshme pikante dhe ka një erë të mrekullueshme aromatike. Tymjan ka një shije veçanërisht të freskët, aromatike me një notë pak të hidhur. Vaji esencial i tymjan nuk është përgjegjës vetëm për aromën e tij unike, por edhe për shijen e tij pikante.

Ndjeje forcën e natyrës së Kosovës!