Sonnenblume Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Sonnenblume Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Sonnenblume Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Sonnenblume Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Bimor natyral Lule Luledielli 60g
Çaj Bimor natyral Lule Luledielli 60g
Çaj Bimor natyral Lule Luledielli 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Sonnenblume Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Sonnenblume Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Sonnenblume Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Sonnenblume Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Lule Luledielli 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Lule Luledielli 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Lule Luledielli 60g

Çaj Bimor natyral Lule Luledielli 60g

Shitësi
GENUINE Albanian FineFoods
Çmimi normal
SFr. 7.50
Çmim special
SFr. 7.50
Çmimi normal
SFr. 12.95
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj Bimor Natyral Lule Luledielli
Helianthus Annuus Flores

Artikel Nr.: 2151

Origjina: Kosovë

Disponibiliteti: Në Magazinë

Përbërësit: 100% Lule Luledielli natyrale të cilësisë më të mirë dhe të përzgjedhur. Të mbledhur me dorë, të zgjedhur me kujdes, të tharë butësisht dhe në fund të paketuara me dashuri dhe pasion ekskluzivisht për Ty nga prodhuesi Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë.

Transporti CH: pa kosto për porosi me shumë mbi CHF 50.00            Pa sasi minimale për porosi.

Vantazhet e çajrave bimorë natyralë të Genuine:

• Game ekskluzive e çajrave

• Të një cilësie shumë të lartë dhe të selkesionuar

• Të përpunuar me dorë

• Nga vjelja e freskët 2021

• Produkt 100% natyral

• Pa asnjë aditiv, konservues dhe aromë

Mirë se vjen në botën e çajit të GENUINE!

Gëzoje veten me një pushim të shkurtër duke shijuar kët çaj të shijshëm bimor natyral të luleve të lulediellit.

Kush nuk e njeh bimën e bukur, të mrekullueshme me gjethe të arta? Unë e dashuroj pa fund bimën e lulediellit. Luledielli krijon menjëhere një atmosferë të gëzuar, të ngohtë, të ndriçuar, pra një atmosferë tipike vere! Në dasmën time para shumë vitesh unë zgjodha si dekoracion pikërisht lulediellin. Lulet e reja të lulediellit e bëjnë një sallatë, një gatim me vezë, apo një supë me perime jo vetëm shumë të rrafinuar por edhe tepër të shijshme. Por lulet e lulediellit janë gjithashtu të shkëlqyera edhe për pregatitjen e një çaji të shijshëm bimor. Gjethet e lulediellit përmbajnë sesquiterpenes, flavonoide dhe acide fenolike. Petalet e tij ngjyrë dielli përmbajnë diterpene, flavonoide, anthocyanine dhe karotenoidë. Vaji i lulediellit përmban vitamina A, B, E dhe acid folik, acid linoleik dhe oleik, si dhe karotenoidë dhe leticinë. Luledielli është thjesht një mrekulli e natyrës.

Pregatitja:
 
1-2 lugë çaji me lule luledielli të thata janë të mjaftueshme për një filxhan infuzion të shijshëm. Hidh mbi to ujë të valuar dhe lëre çajin të depozitoj për rreth 10 minuta. Kalo gjithçka më pas në një kullojëse ose pije infuzionin e shijshëm bashkë me lulet e lulediellit të pa ëmbëlsuar, të ngrohtë ose të ftohtë. Sipas shijes tënde, infuzionin mund ta ëmbëlsosh edhe me pak mjaltë pylli ose sheqer. Disa gjethe të freskëta melise, mente, borziloku apo rozmarine e bëjnë kët infuzion delikat pa fund. Nëse dëshiron një notë shtesë të thartë në çajin tënd, mund ti shtosh atij ndonjë fetë limoni/portokalli/limete organike. Nëse e përzien me bimë të tjera të thara si MeliseMenteSherebele, Rozmarin, Tymjan, Hiskell do realizosh një çaj vërtetë të parezistueshëm! Nëse e përzien atë me fruta të egra të thara si Molle e eger, Aronia, Dardhe e eger, Frut Murrizi, Boronice, Dellinje e zeze e eger, Frut Shtogu, Frut trendafili te eger, mjedër, dredhëz, thanë, kulumria askush nuk i reziston më dot kësaj pije të mrekullueshme
 
Shija:
Lulet e lulediellit të thara jo vetëm që rafinojnë çajin bimor me notën e tyre pak të thartë, por ato janë gjithashtu një kënaqësi për syun. Luledielli është një bimë që në shtëpinë e tij në Kosovë dhe në Shpipëri rritet madhështor çdo stinë. Kur ne mendojmë lulediellin para së gjithash, na vijnë nëpër mendje menjëherë farat e lulediellit ose vaji i lulediellit. Jo vetëm farat dhe vaji i lulediellit (së shpejti edhe ato në gamën e Genuine) janë si çdo pjesë tjetër e kësaj bime shumë të shëndetshëm. Edhe petalet e bukura të lulediellit janë po aq të shëndetëshme edhe pse pak njerëz i mendojnë ato në këtë kontekst. Lulet e Lulediellit janë një kryevepër e natyrës. Të shijosh një çaj bimor natyral të luleve të lulediellit si të freskëta ashtu edhe të thara të vë automatikisht në humor të mirë dhe të bën të buzëqeshësh nga gëzimi.
 
Ndjeje fuqinë e natyrës së Kosovës!