Rosmarin Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Rosmarin Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Rosmarin Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Rosmarin Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Bimor natyral Rozmarinë 60g
Çaj Bimor natyral Rozmarinë 60g
Çaj Bimor natyral Rozmarinë 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Rosmarin Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Rosmarin Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Rosmarin Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Rosmarin Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Rozmarinë 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Rozmarinë 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Rozmarinë 60g

Çaj Bimor natyral Rozmarinë 60g

Shitësi
GENUINE Albanian FineFoods
Çmimi normal
SFr. 7.40
Çmim special
SFr. 7.40
Çmimi normal
SFr. 11.95
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj Bimor Natyral Rozmarinë
Rosmarinus Officinalis

Artikel Nr.: 1901

Origjina: Kosovë

Disponibiliteti: Në magazinë

Përbërësit: 100% Rozmarinë natyrale të cilësisë më të mirë dhe të përzgjedhur. Të mbledhura me dorë, të zgjedhura me mjeshtëri dhe kujdes, të thara butësisht dhe në fund të paketuara me shumë dashuri dhe pasion ekskluzivisht për Ty nga prodhuesi Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë.

Transporti CH: pa pagesë për porosi me shumë mbi CHF 50.00       Pa sasi minimale porosie.

Vantazhet e çajrave bimorë natyralë të GENUINE:

• Gamë ekskluzive të çajrave
• Të një cilësie shumë të lartë dhe të seleksionuar
• Të përpunuar me dorë
• Nga vjelja e freskët 2021
• Produkt 100% natyral
• Pa asnjë aditiv, konservues dhe aromë

Mirë se vjen në botën e çajit të GENUINE!

Trajtoje veten mirë me një pushim të vogel duke shijuar këtë çaj të shijshëm bimor me rozmarinë

Rozmarina është një nga bimët më të njohura dhe të vlerësuara për vetitë e saj që në kohët e lashta. Pije e shijshme, e nxehtë apo e ftohttë e pregatitur me rozmarinë të tharë është kënaqësi tepër freskuese dhe e dobishme për këdo. Çaji bimor i rozmarinës përdoret shpesh edhe me çajra të tjerë frutash të thara të egra Molle e eger, AroniaDardhe e egerFrut MurriziBoroniceDellinje e zeze e egerFrut ShtoguFrut trendafili te eger, mjedër, manaferrë, dredhëz, kulumria.

Rozmarina i shoqëron njerëzit pothuaj nga gjithmonë. Rozmarina - emri vjen nga latinishtja dhe do të thotë "vesa e detit" - simbolizon dashurinë, besnikërinë dhe bukurinë. Disa nuse e mbajnë atë edhe sot në kurorë. Sot rozmarina njihet kryesisht si erzë në kuzhinë, pasi ka një erë jashtëzakonisht aromatike. Rozmarina është gjithashtu ideale si në një infuzion i nxehtë ashtu edhe të ftohtë. Gjethet dhe lulet e rozmarinës përmbajnë gjithashtu iridoide dhe tanina, por edhe vajra esencialë, flavonoide, acid rosmarinik dhe diterpene.

Përgatitja:

Hidh ujë të valuar mbi 1-2 lugë çaji rozmarinë të tharë dhe lëre infuzionin të qëndrojë i mbuluar për 5-10 minuta. Kaloje më pas atë në një kullojëse çaji dhe pije atë të pa ëmbëlsuar të ngrohtë ose të ftohtë. Në varësi të shijes tënde, infuzionin mund ta ëmbëlsosh me pak mjaltë pylli ose sheqer. Për një aromë më intense mund ta aromatizosh atë me ca feta limoni/portokalli/limete bio të freskët.  

Shija:

Infuzioni i rozmarinës ka shije jashtëzakonisht pikante dhe ka erë të mrekullueshme aromatike. Rozmarina vepron si një tonik, shija aromatike e së cilës zgjon vitalitet. Përvlojeni gjithmonë rozmarinën bashkë me ujin, pasi ajo mund të zhvillojë aromën e saj të plotë vetëm kur ekspozohet ndaj nxehtësisë.

Ndjeje forcën e natyrës së Kosovës!