Melissenblätter Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Melissenblätter Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Melissenblätter Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Melissenblätter Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Bimor natyral Gjethe Melise 60g
Çaj Bimor natyral Gjethe Melise 60g
Çaj Bimor natyral Gjethe Melise 60g
Çaj Bimor natyral Gjethe Melise 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Melissenblätter Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Melissenblätter Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Melissenblätter Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Melissenblätter Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Gjethe Melise 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Gjethe Melise 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Gjethe Melise 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Gjethe Melise 60g

Çaj Bimor natyral Gjethe Melise 60g

Shitësi
GENUINE Albanian FineFoods
Çmimi normal
SFr. 8.60
Çmim special
SFr. 8.60
Çmimi normal
SFr. 13.00
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj Bimor Natyral Gjethe Melise
Melissa Officinalis Folia

Artikel Nr.: 1851

Origjina: Kosovë

Disponibiliteti: Në magazinë

Përbërësit: 100% gjethe Melise natyrale të cilësisë më të mirë dhe të përzgjedhur. Të mbledhura me dorë, të zgjedhura me mjeshtëri dhe kujdes, të thara butësisht dhe në fund të paketuara me shumë dashuri dhe pasion ekskluzivisht për Ty nga prodhuesi Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë.

Transporti CH: pa pagesë për porosi me shumë mbi CHF 50.00       Pa sasi minimale porosie.

Vantazhet e çajrave bimorë natyralë të GENUINE:

• Gamë ekskluzive të çajrave
• Të një cilësie shumë të lartë dhe të seleksionuar
• Të përpunuar me dorë
• Nga vjelja e freskët 2021
• Produkt 100% natyral
• Pa asnjë aditiv, konservues dhe aromë

Mirë se vjen në botën e çajit të GENUINE!

Trajtoje veten mirë me një pushim të vogel duke shijuar këtë çaj të shijshëm bimor me gjethe melise

Melisa, bimë me shije të ëmbël, e cila ka një tërheqje të fortë ndaj insekteve, është gjithashtu një bimë tepër e vlefshme edhe për njerëzit. Gjethet e saj delikate, të buta, aromatike si agrumi-nenexhik përmbajnë vajra esencialë, flavonoide, polifenole, tanine dhe substanca të hidhura dhe triterpene. Bima është jashtëzakonisht e gjithanshme në kuzhinë, dhe gjethet përdoren gjithashtu rregullisht për të dekoruar pothuaj çdo ëmbëlsirë. Ideale janë gjethet e melisës natyrisht edhe për një infuzion të ngrohtë ose të ftohtë. Aroma dhe shija e tij mbeten tek çdo shijues të paharrueshme. Mua më pëlqen shumë kjo bimë me erë të freskët, që të ringjall.

Përgatitja:

Hidh ujë të valuar mbi 1-2 lugë çaji gjethe melise të thara dhe lëre infuzionin të qëndrojë i mbuluar për 5-10 minuta. Kaloje më pas atë në një kullojëse çaji dhe pije atë të pa ëmbëlsuar të ngrohtë ose të ftohtë. Në varësi të shijes tënde, infuzionin mund ta ëmbëlsosh me pak mjaltë pylli ose sheqer. Për një aromë më intense mund ta aromatizosh atë me ca feta limoni/portokalli/limete bio të freskët.  

Shija:

Infuzioni i gjetheve të thara të melisës ka shije tepër të këndshme të butë dhe ka erë magjike limoni të shijshëm. Çaji bimor i gjetheve të melisës përdoret shpesh i përzirë me fruta të thara të egra Molle e egerAroniaDardhe e egerFrut MurriziBoroniceDellinje e zeze e egerFrut ShtoguFrut trendafili te eger, mjedër, manaferrë, dredhëz, kulumria kështu që rezultati nuk mund të jetë ndyshe, perveç se thjesht një çaj me shije përrallore.

Ndjeje forcën e natyrës së Kosovës!