Lavendelblüten Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Lavendelblüten Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Lavendelblüten Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Lavendelblüten Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Bimor natyral Lule Lavandë 60g
Çaj Bimor natyral Lule Lavandë 60g
Çaj Bimor natyral Lule Lavandë 60g
Çaj Bimor natyral Lule Lavandë 60g
Çaj Bimor natyral Lule Lavandë 60g
Çaj Bimor natyral Lule Lavandë 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Lavendelblüten Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Lavendelblüten Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Lavendelblüten Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Lavendelblüten Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Lule Lavandë 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Lule Lavandë 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Lule Lavandë 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Lule Lavandë 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Lule Lavandë 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Lule Lavandë 60g

Çaj Bimor natyral Lule Lavandë 60g

Shitësi
GENUINE Albanian FineFoods
Çmimi normal
SFr. 8.70
Çmim special
SFr. 8.70
Çmimi normal
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj Natyral Bimor Lule Lavandë
Lavandula Officinalis Flores

Artikel Nr.: 1251

Origjina: Kosovë

Disponibilteti: Në magazinë

Përbërësit: 100% lule lavandë natyrale të cilësisë më të lartë dhe të përzgjedhur. Të mbledhura me dorë, të zgjedhura me mjeshtëri dhe kujdes, të thara butësisht dhe në fund të paketuara me shumë dashuri dhe pasion ekskluzivisht për Ty nga fermeri Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë.

Transporti CH: pa pagesë për porosi me shumë mbi CHF 50.00       Pa sasi minimale porosie.

Vantazhet e çajrave bimor natyralë:

• Gamë ekskluzive të çajrave

• Të cilësisë më të lartë dhe të seleksionuar

• Të përpunuar me dorë

• Nga vjelja e freskët 2021

• Produkt 100% natyral

• Pa asnjë aditiv, konservues dhe aromë

Mirë se vjen në botën e çajit të GENUINE!

Trajtoje veten mirë me një pushim të vogël duke shijuar këtë çaj të shijshëm bimor me lule lavandë!

Çaji bimor me lule lavandë ka një efekt shumë qetësues dhe të ndihmon të gjesh sërish ekuilibrin tënd. Kush nuk i njeh lulet e famshme aromatike violet të lavandës? Fushat si në ëndërr me ngjyrë violet të mbushura me lavandë na shoqërojnë gjatë verës në udhëtimet e tona drejt jugut. Familja e lavandës përfshin shumë bimë të tjera mjekësore të njohura si Melise, Sherebele, MenteRozmarine, Tymjan. Lulet e lavandës mund të përdoren në shumë mënyra, në gatime fantastike, si bime aromatike sipër perimeve të ziera ose të gatuara në avull, apo për të aromatizuar patate, djathë, gjalpë, vaj apo gatime të ëmbla. Kudo gjen përdorim në kuzhinën tonë kjo bimë e mrekullueshme me një bukuri dhe aromë unike. Përveç kësaj, me lule lavandë mund të përgatiten natyrisht edhe infuzione të freskëta apo të ngrohta. Lavanda është thjesht një kryevepër e mrekullueshme e natyrës!

Përgatitja:

Hidh ujë të valuar mbi 1-2 lugë çaji lule të thata lavandë dhe lëre infuzionin të mbuluar të depozitoj për 5-10 minuta. Sa më gjatë të qëndrojnë lulet e lavandës në ujin e valuar aq më shumë intensifikohen shija, aroma dhe natyrisht ngjyra e këtij çajit bimor. Kalo më pas gjithçka në një kullojse çaji dhe pije kët infuzion aromatik të pa ëmbëlsuar të ngrohtë ose të ftohtë. Në varësi të shijes tënde, infuzioni mund të ëmbëlsohet me pak mjaltë pylli ose me sheqer. Më tej mund të aromatizohet ai edhe me disa gjethe të freskëta melise, mente, rosmarinë ose borzilok. Nëse dëshiron ti shtosh edhe një notë pak të thartë çajit të shijshëm bimor natyral të lavandës mund ti hedhësh ndonjë fetë limoni/portokalli/limete organike.

Shija:

Për sa i përket shijes, lavanda të kujton disi Rosmarinen dhe ka një shije të ngjashme si ajo pra lehtësisht të hidhur. Aroma e luleve të lavandës është intensive, e jashtëzakonshme dhe unike. Një infuzion i ngrohtë i luleve të lavandës ka pa dyshim një efekt wellness për organizmin tonë me aromën dhe shijen e tij fantastike. Praktikisht është e pamundur ti rezistosh këtij çaji aromatik bimor të parfumuar.

Ndjeje fuqinë e natyrës së Kosovës!