Eibischblätter Kräutertee 60g, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Eibischblätter Kräutertee 60g, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Eibischblätter Kräutertee 60g, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Eibischblätter Kräutertee 60g, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Bimor natyral Gjethe Mëllagë e bardhë 60g
Çaj Bimor natyral Gjethe Mëllagë e bardhë 60g
Çaj Bimor natyral Gjethe Mëllagë e bardhë 60g
Çaj Bimor natyral Gjethe Mëllagë e bardhë 60g
Çaj Bimor natyral Gjethe Mëllagë e bardhë 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Eibischblätter Kräutertee 60g, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Eibischblätter Kräutertee 60g, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Eibischblätter Kräutertee 60g, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Eibischblätter Kräutertee 60g, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Gjethe Mëllagë e bardhë 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Gjethe Mëllagë e bardhë 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Gjethe Mëllagë e bardhë 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Gjethe Mëllagë e bardhë 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Gjethe Mëllagë e bardhë 60g

Çaj Bimor natyral Gjethe Mëllagë e bardhë 60g

Shitësi
GENUINE Albanian FineFoods
Çmimi normal
SFr. 10.50
Çmim special
SFr. 10.50
Çmimi normal
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj Bimor Natyral Gjethe Mëllage të bardhë
Althaea Officinalis L. Folia                                                             

Artikel Nr.: 1101 

Origjina: Kosovë

Disponibiliteti: Në magazinë

Përbërësit: 100% gjethe Mellagë të bardhë natyrale të cilësisë më të mirë dhe të përzgjedhur. Të mbledhura me dorë, të zgjedhura me mjeshtëri dhe kujdes, të thara butësisht dhe në fund të paketuara me shumë dashuri dhe pasion ekskluzivisht për Ty nga prodhuesi Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë.

Transporti CH: pa pagesë për porosi me shumë mbi CHF 50.00       Pa sasi minimale porosie.

Vantazhet e çajrave bimor natyralë të GENUINE:

• Gamë ekskluzive të çajrave
• Të një cilësie shumë të lartë dhe të seleksionuar
• Të përpunuar me dorë
• Nga vjelja e freskët 2021
• Produkt 100% natyral
• Pa asnjë aditiv, konservues dhe aromë

Mirë se vjen në botën e çajit të GENUINE!

Trajtoje veten mirë me një pushim të vogël duke shijuar këtë çaj të shijshëm bimor me gjethe të Mëllagës së Bardhë

Mledhja e Mëllagës së Bardhë në zonat rurale, është një traditë prej qindra vitesh. Banorët e këtyre zonave kanë zbuluar me kohë çdo gjë të ushqyeshme që ofron natyra bujare e Kosovës dhe e Shqipërisë.

Një nga këto produkte të mrekullueshme që ofron natyra shpiptare eshte padyshim bima e mëllagës, që rritet në çdo cep të vëndit. Na duhet të pranojmë që mëllaga nuk është mjaftueshëm e vlerësuar në vëndin tonë. Ajo është pjesë e familjes botanike malvaceae që përfshin edhe bamjen dhe trëndafilin e egër. Të gjitha këto produkte kanë të njëjtat vlera, duke i dhënë organizmit përfitime të mrekullueshme. 

Gjethet, lulet dhe rrënjët e mëllagës së bardhë përmbajnë asparagine, flavonoidë, tanine dhe sakarozë dhe të gjitha pjesët përdoren në kuzhinat tona. Gjethet e reja, të freskëta, të buta me shijen e tyre pak të thartë janë ideale në një pjatë sallate, por edhe në supa me perime, salca të ndryshme, gatime me vezë etj. dhe sigurisht për përgatitjen e një çaji të shijshëm bimor të nxehtë ose të ftohtë.

Përgatitja:

Hidh ujë të valuar mbi 1-2 lugë çaji gjethe të thara mëllage të bardhë dhe lëre infuzionin të qëndrojë i mbuluar për 5-10 minuta. Kaloje më pas atë në një kullojëse çaji dhe pije atë të pa ëmbëlsuar të ngrohtë ose të ftohtë. Në varësi të shijes tënde, infuzionin mund ta ëmbëlsosh me pak mjaltë pylli ose sheqer. Për një aromë më intense mund ta aromatizosh atë me ndonjë gjethe të freskët melise, mente, rozmarine apo borziloku. Nëse dëshiron ti japësh edhe një notë të thartë çajit të shijshëm bimor natyral të mëllagës së bardhë, mund të shtosh ndonjë fetë limoni/portokalli/limete organike. Nëse e përzien me fruta të egra të thara të pyllit Molle e egerAroniaDardhe e egerFrut Murrizi, BoroniceDellinje e zeze e egerFrut ShtoguFrut trendafili te eger, manaferra, mjedra, dredhëza do ta bësh kët çaj thjesht një pije të parezistueshme!

Shija:

Gjethet e thara të Mëllagës së Bardhë kanë një aromë dhe shije të butë.

Ndjeje forcën e natyrës së Kosovës!