Brennnesselblätter Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Brennnesselblätter Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Brennnesselblätter Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Brennnesselblätter Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Bimor natyral Gjethe Hithër 60g
Çaj Bimor natyral Gjethe Hithër 60g
Çaj Bimor natyral Gjethe Hithër 60g
Çaj Bimor natyral Gjethe Hithër 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Brennnesselblätter Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Brennnesselblätter Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Brennnesselblätter Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Brennnesselblätter Kräutertee, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Gjethe Hithër 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Gjethe Hithër 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Gjethe Hithër 60g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor natyral Gjethe Hithër 60g

Çaj Bimor natyral Gjethe Hithër 60g

Shitësi
GENUINE Albanian FineFoods
Çmimi normal
SFr. 10.50
Çmim special
SFr. 10.50
Çmimi normal
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj Bimor Natyral Gjethe Hithër
Urtica Dioica L. Folia

Artikel Nr.: 951

Origjina: Kosovë

Disponibiliteti: Në magazinë

Përbërësit: 100% gjethe Hithëri natyrale të cilësisë më të mirë dhe të përzgjedhur. Të mbledhura me dorë, të zgjedhura me mjeshtëri dhe kujdes, të thara butësisht dhe në fund të paketuara me shumë dashuri dhe pasion ekskluzivisht për Ty nga prodhuesi Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë.

Transporti CH: pa pagesë për porosi me shumë mbi CHF 50.00       Pa sasi minimale porosie.

Vantazhet e çajrave bimor natyralë të GENUINE:

• Gamë ekskluzive të çajrave
• Të një cilësie shumë të lartë dhe të seleksionuar
• Të përpunuar me dorë
• Nga vjelja e freskët 2021
• Produkt 100% natyral
• Pa asnjë aditiv, konservues dhe aromë

Mirë se vjen në botën e çajit të GENUINE!

Trajtoje veten mirë me një pushim të vogel duke shijuar këtë çaj të shijshëm bimor me gjethe Hithëri

Kush nuk e njeh hithrin? Qimet e tij të vogla thumbuese shkaktojnë djegje dhe ënjtje të dhimbshme në lëkurën tonë. Por me të drejtë përdoret në shumë mënyra në kuzhinë kjo bimë e mrekullueshme sepse ajo është një bimë tepër e çmuar për organizmin tonë. Pije e nxehtë ose e ftohtë e bërë nga gjethet e thata të hithrës është një trajtim freskues dhe i shëndetshëm për çdarëdolloj shije. Për furnizuesin e Genuine në Kosovë Agro Shqiponja, hithri është mbreti i të gjitha bimëve, sepse gjethet e tij janë të pasura shumë me minerale si kalium, hekur, silic dhe magnez. Përveç kësaj, kjo bimë e mrekullueshme i siguron trupit tonë shumë vitaminë C.

Përgatitja:

Hidh ujë të valuar mbi 1-2 lugë çaji gjethe të thara hithri dhe lëre infuzionin të qëndrojë i mbuluar për 5-10 minuta. Kaloje më pas atë në një kullojëse çaji dhe pije atë të pa ëmbëlsuar të ngrohtë ose të ftohtë. Në varësi të shijes tënde, infuzionin mund ta ëmbëlsosh me pak mjaltë pylli ose sheqer. Për një aromë më intense mund ta aromatizosh atë me ndonjë gjethe të freskët melise, mente, rozmarine apo borziloku. Nëse dëshiron ti japësh edhe një notë të thartë çajit të shijshëm bimor natyral të hithrit, mund ti shtosh ndonjë fetë limoni/portokalli/limete organike. Nëse e përzien me fruta të egra të thara të pyllit Molle e egerAroniaDardhe e egerBoroniceFrut MurriziDellinje e zeze e egerFrut ShtoguFrut trendafili te eger, manaferra, mjedra, dredhëza do ta bësh kët çaj thjesht një pije të paharrueshme!

Shija:

Shija e gjetheve të hithrit është e ngjashme me spinaqin dhe ka një aromë te lehtë arrash, por është një shije shumë më aromatike dhe pikante sesa spinaqi.

Ndjeje forcën e natyrës së Kosovës!