Blaue Kornblumenblüten Kräutertee, Kornblume, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Blaue Kornblumenblüten Kräutertee, Kornblume, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Blaue Kornblumenblüten Kräutertee, Kornblume, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Blaue Kornblumenblüten Kräutertee, Kornblume, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Bimor Bimor Lule Cian i kaltër 40g
Çaj Bimor Bimor Lule Cian i kaltër 40g
Çaj Bimor Bimor Lule Cian i kaltër 40g
Çaj Bimor Bimor Lule Cian i kaltër 40g
Çaj Bimor Bimor Lule Cian i kaltër 40g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Blaue Kornblumenblüten Kräutertee, Kornblume, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Blaue Kornblumenblüten Kräutertee, Kornblume, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Blaue Kornblumenblüten Kräutertee, Kornblume, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Blaue Kornblumenblüten Kräutertee, Kornblume, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Bimor Lule Cian i kaltër 40g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Bimor Lule Cian i kaltër 40g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Bimor Lule Cian i kaltër 40g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Bimor Lule Cian i kaltër 40g
  • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Bimor Bimor Lule Cian i kaltër 40g

Çaj Bimor Bimor Lule Cian i kaltër 40g

Shitësi
GENUINE Albanian FineFoods
Çmimi normal
SFr. 10.50
Çmim special
SFr. 10.50
Çmimi normal
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj Bimor Natyral Lule Cian i Kaltër 
Centaurea Cyanus L. Flores

Artikel Nr.: 901 

Origjina: Kosovë

Disponibiliteti: Në magazinë

Përbërësit: 100% lule Cian i Kaltër natyrale të cilësisë më të mirë dhe të përzgjedhur. Të mbledhura me dorë, të zgjedhura me mjeshtëri dhe kujdes, të thara butësisht dhe në fund të paketuara me shumë dashuri dhe pasion ekskluzivisht për Ty nga prodhuesi Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë.

Transporti CH: pa pagesë për porosi me shumë mbi CHF 50.00       Pa sasi minimale porosie.

Vantazhet e çajrave bimor natyralë të GENUINE:

• Gamë ekskluzive të çajrave
• Të një cilësie shumë të lartë dhe të seleksionuar
• Të përpunuar me dorë
• Nga vjelja e freskët 2021
• Produkt 100% natyral
• Pa asnjë aditiv, konservues dhe aromë

Mirë se vjen në botën e çajit të GENUINE!

Trajtoje veten mirë me një pushim të vogel duke shijuar këtë çaj të shijshëm bimor me lule Ciani të Kaltër

Kur është pjekur gruri nëpër fusha e ara të koltivuara, fillojnë të lulëzojnë dhe të mbushin ato lulet ngjyrë të kaltër të cianit. Lulet e mahnitshme me filigran blu të ndezur janë shumë të shijshme dhe e ruajnë ngjyrën e tyre të bukur edhe kur thahen. Edhe gjethet e vrazhda dhe të forta janë gjithashtu të ngrënshme. Lulet përmbajnë antocianina, të cilat së bashku me apigeninën flavone janë përgjegjëse për ngjyrën blu të luleve, si dhe poliacetilene dhe substanca të hidhura. Lulet e kaltëra të cianit janë gjithashtu ideale për një infuzion të nxehtë ose të ftohtë.

Përgatitja:

Hidh ujë të valuar mbi 1-2 lugë çaji lule të thara ciani të kaltër dhe lëre infuzionin të qëndrojë i mbuluar për 5-10 minuta. Kaloje më pas atë në një kullojëse çaji dhe pije atë bashkë me lulet të pa ëmbëlsuar të ngrohtë ose të ftohtë. Në varësi të shijes tënde, infuzionin mund ta ëmbëlsosh me pak mjaltë pylli ose sheqer. Për një aromë më intense mund ta aromatizosh atë me ndonjë gjethe të freskët melise, mente, rozmarine o borziloku. Nëse dëshiron ti japësh edhe një notë të thartë çajit të shijshëm bimor natyral të luleve të cianit të kaltër, mund ti shtosh atij edhe ndonjë fetë limoni/portokalli/limete organike. I përzirë me bimë të thara të tjera Lule Barpezmi, Melise, Lule Balsami, Mente ose fruta të thata të egra si Molle e egerAroniaDardhe e egerFrut MurriziBoronice, Dellinje e zeze e egerFrut ShtoguFrut trendafili te eger, do të realizosh një caj me shije fantastike.

Shija:

Lulet e cianit të kaltër janë të ngrënshme si të freskëta ashtu edhe të thata. Veçanërisht lulet e vogla të sapo çelura janë mjaft të shijshme dhe kanë një aromë te lehtë pikante.

Ndjeje forcën e natyrës së Kosovës!