Aronia, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Aronia, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Aronia, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Aronia, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
Çaj Frutash natural Aronia 90g
Çaj Frutash natural Aronia 90g
Çaj Frutash natural Aronia 90g
Çaj Frutash natural Aronia 90g
Çaj Frutash natural Aronia 90g
Çaj Frutash natural Aronia 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Aronia, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Aronia, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Aronia, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Aronia, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash natural Aronia 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash natural Aronia 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash natural Aronia 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash natural Aronia 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash natural Aronia 90g
 • Kariko foton në galerinë-shikuese, Çaj Frutash natural Aronia 90g

Çaj Frutash natural Aronia 90g

Shitësi
GENUINE Albanian FineFoods
Çmimi normal
SFr. 8.50
Çmim special
SFr. 8.50
Çmimi normal
SFr. 10.50
I mbaruar
Çmim për copë
pro 
inkl. TVSH plus kostot e transportit

Çaj frutash natyral Aronia                                                            Aronia Melanocarpa 

Artikel Nr.: 2301 
 
Origjina: Kosovë 
 
Përbërësit: 100% Aronia natyrale, të cilësisë më të lartë dhe të selektionuar. Të zgjedhura me dorë, me mjeshtëri dhe kujdes, në  Alpet Shqiptare (Bjeshkët e Berishës, Bjeshkët e Sharrit, Bjeshkët e Rugovës, Bjeshkët e Nemuna, Jezercë, Budakovë, Mushtisht), të thara butësisht dhe në fund të paketuara me shumë dashuri dhe pasion ekskluzivisht për Ty nga kompania Agro Shqiponja në Malishevë, Kosovë. 
 
TRANSPORT FALAS PЁR POROSI ME SHUMЁ MBI CHF 50.00
PA SASI MINIMALE POROSIE
 
Vantazhet e çajrave bimor natyral:
 
 • Sortiment ekskluziv çajrash
 • Të një cilësie shumë të lartë dhe të seleksionuar
 • Të përpunuar me dorë
 • Nga mbledhja e freskët 2021 e koleksionit të frutave natyrale
 • Produkt 100% natyral
 • Pa asnjë aditiv, konservues apo aromë!

Mirë se vjen në botën e çajit të GENUINE!

Përkëdhele veten me një pushim të vogël duke shijuar kët çaj të shijshëm frutash me fruta aronia natyrale.

Njohuri interesante dhe Kuzhina: 

Vëndasit e Amerikës së Veriut ishin me kohë të bindur ndaj efektit mirëbërës të manaferrës së vogël, të aronias. Aronia ka disa vite që njihet dhe kultivohet mjaft mirë edhe në Europë . Që atëherë, ajo është vlerësuar nga shumë konsumatorët, kryesisht për shkak të përbërësve të vlefshëm të saj. Substanca të rëndësishme jetike në kokrrat e aronias janë niacina, acidi pantotenik, vitamina B2, vitamina B6, vitamina B1, vitamina C, vitamina E, vitamina K, acidi folik, kaliumi, magnezi, kalciumi, mangani, zinku, hekuri, bakri. Aronia shënon pikë plus jo vetëm në fushën e vitaminave, mineraleve dhe elementëve gjurmë, por mbi të gjitha në fushën e përbërësve dytësorë bimorë, veçanërisht të polifenoleve. Edhe nëse aronia duket shumë e ngjashme me boronicën, ka dallime në shije. Kokrrat e freskëta të aronias kanë një shije të hidhur dhe të thartë. Ndërsa Boronicat janë të ëmbla. Kokrrat e thata të aronias shkojnë në mënyrë perfekte me muesli, kos ose në sallata. Lëngu i aronia mund të pihet i papërzier ose i përzier me lëng molle, lëng frutash ose ujë. Por edhe një infuzion i nxehtë i aronia është një kënaqësi e plotë për çdo shije.

Pregatitja:
 
1-2 lugë çaji me Aronia të thata janë të mjaftueshme për një filxhan infuzion të shijshëm. Hidh mbi to ujë të valuar dhe lëre çajin të depozitoj për rreth 10 minuta. Sa me gjatë Aronia të qëndrojnë në ujin e përvëluar aq më shumë do e intensifikojnë shijen si dhe ngjyrën e çajit. Kalo gjithçka më pas në një kullojëse ose pije infuzionin e shijshëm bashkë me frutat të pa ëmbëlsuar, të ngrohtë ose të ftohtë. Sipas shijes tënde, infuzionin mund ta ëmbëlsosh edhe me pak mjaltë pylli ose sheqer. Disa gjethe të freskëta melise, mente, borziloku apo rozmarine e bëjnë kët infuzion delikat pa fund. Nëse dëshiron një notë shtesë të thartë në çajin tënd, mund ti shtosh atij ndonjë fetë limoni/portokalli/limete organike. Nëse e përzien me bimë të tjera të thara si MeliseMenteSherebele, Rozmarin, Tymjan, Hiskell do realizosh një çaj vërtetë të parezistueshëm!
 
Shija:
 
Infuzioni i frutave Aronia të thata ka një shije intensive bime dhe frute dhe përmban një notë lehtësisht te tharët. Përveç shijes intensive, ajo që vërehet te ky çaj është edhe ngjyra e kuqe drejt violet e errët romantike që bie menjëherë në sy, sapo i hidhet uj i valuar mbi frutat e aronias.
 
Ndjeje fuqinë e natyrës së Kosovës!