Kategori: Çajra frutash të egra nga Kosova

Mirë se vini në botën e çajit të GENUINE! 

Të apasjonuarit pas çajit do të gjejnë në sortimentin e Genuine çajra ekskluzivë frutash të egra - të cilësisë më të lartë dhe të përzgjedhur - nga koleksioni i mbledhjes së frutave të egra në Alpet Shqiptare (Bjeshkët e Berishës, Bjeshkët e Sharrit, Bjeshkët e Rugovës, Bjeshkët e Nemuna, Jezercë, Budakovë, Mushtisht) në Kosovë.

KOSOVA - NATYRA E SAJ E EGËR MAGJIKE  

Çfarë janë frutat e egra?
Cilësi çajrash shumë e lartë nga Kosova! Çajra të mrekullueshëm të hapur nga bimë vëndase të egra. Ajo që shumë konsumatorë në Svicër akoma nuk e dinë është, që Kosova është shumë e pasur me fruta të egra. Vjelja e frutave të egra në male është punë shumë e vështirë dhe kërkon një përkushtim shumë të madh.

Prodhuesi i bimëve medicinale Agro Shqiponja in Malishevë (Kosovë) prej 11 vitesh i përkushtohet mbledhjes së frutave të pyllit në Alpet Shqiptare si murriz frut, mjedër, manaferrë, luleshtrydhe e egër, dëllinjë, boronicë, trëndafil i egër. Frutat e egra janë të ekspozuara ndaj një klime të ftohtë mbi 1000 m të rrethuara nga male të larta, gjë që ngadalëson rritjen e tyre, por rrit përmbajtjen e shumë komponentëve. Frutat e pyllit rriten në një peizazh krejt idilik malor të lartë dhe një florë të pasur alpine me rrezet e diellit direkte dhe me shumë burime uji të freskët dhe të pastër në zonë, kështu që këto kushte e bëjnë aromën dhe shijen e tyre tepër të veçantë.

Cilat pjesë të bimës janë ushqyese?
Në kuzhinat e tona ne përdorim bimët në tërësinë e tyre, çdo pjesë të tyre sidomos edhe frutat e mrekullueshme që ato prodhojnë. Çdo frut përmban një mozaik përbërësish aktivë natyralë si vitamina, minerale, antioksidantë dhe shumë përbërës të tjerë themelor për shëndetin tonë. Secili frut ka një efekt specifik positiv në trupin tonë. Ato rafinojnë dhe zbukurojnë çdo pjatë, aromatizojnë pije tëndryshme ndër të tjera edhe çajrat. 
 
Efekti i çajrave të frutave të egra
Të pishë mjaftueshëm çdo ditë është shumë e lehtë dhe e shijshme falë çajrave frutash të egra. Çajrat frutash të egra janë pa kafeinë dhe tanine. Ju gjithashtu mund ta realizoni edhe çajra të freskët shumë kollaj me ndihmën e disa kubetave akulli. Dhe sytë tanë pinë gjithashtu - ata shijojnë ngjyrën natyrale të çajrave frutash të egra, qoftë ajo ngjyrë sensuale dhe pasionante e kuqe si flakë, apo ngjyrë portokalli / kafe e errët vjeshte apo vjollcë/violet e errët joshëse, e ngrohtë dhe magjike. Tek Genuine do të gjej çdo klient një përzgjedhje të gjerë çajrash frutash të egra sipas shijes së tij/saj të preferuar. 
 
ORIGJINALITETI

Të gjithë çajrat e frutave të egra tek Genuine janë 100% të mbledhura në Alpet Shqiptare dhe direkt të përpunuara nga manufaktura familjare e çajrave në Malishevë, Kosovë.

Ndjejeni fuqinë e natyrës kosovare!

7 prodhim
 • Çaj Frut Shtogu / Frut Shtogu i egër 90g
  Holunder Früchtetee / wilde Holunderbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  Çmimi normal
  SFr. 13.95
  Çmim special
  SFr. 13.95
  Çmimi normal
  Çmim për copë
  pro 
  I mbaruar
 • Çaj Frutash Dardhë e Egër 90g
  Wildbirne Tee / Wildbirnen, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  Çmimi normal
  SFr. 10.50
  Çmim special
  SFr. 10.50
  Çmimi normal
  SFr. 12.95
  Çmim për copë
  pro 
  I mbaruar
 • Çaj Frutash Dëllinjë e zezë e egër 90g
  Wacholder Früchtetee / Wilde Wacholderbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  Çmimi normal
  SFr. 7.50
  Çmim special
  SFr. 7.50
  Çmimi normal
  SFr. 12.95
  Çmim për copë
  pro 
  I mbaruar
 • Çaj Frutash Mollë e Egër 90g
  Wildapfel Früchtetee / Wildäpfel, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  Çmimi normal
  SFr. 10.50
  Çmim special
  SFr. 10.50
  Çmimi normal
  SFr. 12.95
  Çmim për copë
  pro 
  I mbaruar
 • Çaj Frutash Murriz i egër 90g
  Weissdorn Früchtetee / Wilde Weissdornbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  Çmimi normal
  SFr. 7.50
  Çmim special
  SFr. 7.50
  Çmimi normal
  SFr. 12.95
  Çmim për copë
  pro 
  I mbaruar
 • Çaj Frutash Boronicë e egër 90g
  Heidelbeeren Früchtetee / Wilde Heidelbeeren, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  Çmimi normal
  SFr. 8.60
  Çmim special
  SFr. 8.60
  Çmimi normal
  SFr. 12.95
  Çmim për copë
  pro 
  I mbaruar
 • Çaj Frutash Trëndafil i egër 90g
  Hagebutten Früchtetee / Wilde Hagebutten, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  Çmimi normal
  SFr. 8.50
  Çmim special
  SFr. 8.50
  Çmimi normal
  SFr. 12.95
  Çmim për copë
  pro 
  I mbaruar