Kategori: Çajra frutash natyrale nga Kosova

Mirë se vini në botën e çajit të GENUINE! 

Të apasjonuarit pas çajit do të gjejnë në gamën e Genuine çajra ekskluzivë frutash natyrale - të cilësisë më të lartë dhe të përzgjedhur - nga koleksioni i bimëve të kultivuara bio në Malishevë, Kosovë.

Çfarë janë çajra frutash natyrale?
Cilësi çajrash shumë e lartë nga Kosova! Çajra të mrekullueshëm të hapur nga fruta vëndase të kultivuara bio. Jo vetëm vjelja e frutave të egra nëpër male është punë shumë e vështirë dhe kërkon shumë njohuri, por edhe kultimi i tyre organik kërkon një përkushtim shumë të madh. Frutat bio kultivohen në mënyrë krejt natyrale, pa aditive sintetikë dhe nën vëzhgimin e vazhdueshëm të Albinspekt. Prodhuesi i bimëve medicinale Agro Shqiponja in Malishevë, Kosovë prej vitesh i përkushtohet kultivimit biologjik të disa frutave shumë të njohura si aronia, kulumria, manaferra. Të gjitha proceset e prodhimit zhvillohen në manufakturën familjare dhe me dorë. 
 
Cilat pjesë të bimëve janë ushqyese?
Kryesisht në kuzhinat e tona ne përdorim bimët në tërësinë e tyre, pra  edhe frutat e tyre të mrekullueshme. Çdo frut përbëhet nga një mozaik përbërësish aktivë natyralë. Ato përmbajnë shumë vitamina, minerale, antioksidantë dhe shumë përbërës të tjerë themelor për shëndetin tonë. Secili frut ka një efekt specifik pozitiv në trupin tonë. Ato rafinojnë dhe zbukurojnë çdo pjatë, aromatizojnë pije të ndryshme ndër të tjera edhe çajrat. 
 
Efekti i çajrave të frutave natyrale
Të pishë mjaftueshëm çdo ditë është shumë e lehtë dhe e shijshme falë çajrave frutash natyrale. Ju gjithashtu mund ta realizoni edhe çajra të freskët shumë kollaj me ndihmën e disa kubetave akulli. Dhe sytë tanë pinë gjithashtu - ata shijojnë ngjyrën natyrale të çajrave frutash natyral, qoftë ajo ngjyrë sensuale dhe pasionante e kuqe si flakë, apo ngjyrë portokalli/kafe e errët vjeshte apo vjollcë/violet e errët joshëse, e ngrohtë dhe magjike. Mahnitja ndaj ngjyrave dhe shijeve të çajrave nuk ka fund. Tek Genuine do të gjej çdo klient një përzgjedhje të gjerë çajrash frutash natyrale sipas shijes së tij/saj të preferuar. 
 
ORIGJINALITETI

Të gjithë çajrat e frutave natyrale tek Genuine janë 100% prodhime të kultivuara bio dhe të përpunuara direkt nga manufaktura familjare e çajrave në Malishevë, Kosovë.

Ndjejeni fuqinë e natyrës së Kosovës!

1 prodhim
 • Çaj Frutash natural Aronia 90g
  Aronia, Tee-Welt von Genuine, Tees, Teeliebhaber, Tee Onlineshop Pratteln, Exklusive natürliche Früchtetees
  Çmimi normal
  SFr. 8.50
  Çmim special
  SFr. 8.50
  Çmimi normal
  SFr. 10.50
  Çmim për copë
  pro 
  I mbaruar